OBAVJEŠTAVAMO UČENIKE DA ĆE EKSTERNA MATURA BITI REALIZIRANA U SLJEDEĆIM TERMINIMA:

SRIJEDA, 20.6.2018. god. U 12: 00 BOSANSKI, HRVATSKI, SRPSKI  JEZIK I KNJIŽEVNOST

DOLAZITE 30 MINUTA PRIJE POČETKA ISPITA PRED ŠKOLU

POLAGANJE ĆE BITI REALIZIRANO U MALOJ SALI. UČENICI ULAZE NA ULAZ B, NAKON ŠTO IH PROZOVU DEŽURNI NASTAVNICI.

ČETVRTAK, 21.6.2018. god. U 10: 00 ENGLESKI JEZIK

DOLAZITE 30 MINUTA PRIJE POČETKA ISPITA PRED ŠKOLU

POLAGANJE ĆE BITI REALIZIRANO U KABINETIMA. UČENICI ULAZE NA ULAZ B, NAKON ŠTO IH PROZOVU DEŽURNI NASTAVNICI.

ČETVRTAK, 21.6.2018. god. U 12: 00 MATEMATIKA

VAŽNO UPUTSTVO ZA UČENIKE ZA POLAGNJE MATURALNOG ISPITA

1. DOLAZITE 30 MINUTA PRIJE POČETKA ISPITA PRED ŠKOLU

1. PRILIKOM ULASKA U KABINETE  SJESTI NA SLOBODNO MJESTO I ČEKAJU DALJA UPUTSTVA

– PRILIKOM ULASKA U SALU ZA TJELESNI ODGOJ  ODLAŽETE MOBITELE NA POSEBNO ODREĐEN PROSTOR I UZIMATE BROJ REVERSA  KAD PROZOVU VAŠE IME, IDETE  DO STOLA NA KOJEM ĆETE DOBITI KOVERTU (KOJU NE OTVARATE DOK VAM NE  KAŽU)

1. SJEDATE NA MJESTO I ČEKATE UPUTSTVO
  2. DOBIT ĆETE TEST, KOJI NE SMIJETE OTVARATI NI LISTATI
  3. DOBIT ĆETE ZNAK DA OTVORITE KOVERTU

– UZIMATE OBRAZAC EM3 UPISUJETE DATUM POLAGANJA ISPITA I STAVLJATE POTPIS U PREDVIĐENOJ TABELI (SAMO ZA TAJ ISPIT)

– NAKON TOGA UZIMATE JEDNU BAR KOD NALJEPNICU I LIJEPITE JE NA SVOJ TEST (GORNJI DESNI UGAO – POSEBNO OZNAČEN PROSTOR)

1. POTPISANI OBRAZAC I PREOSTALE BAR KODOVE VRAĆATE U KOVERTU I ODLAŽETE NA DESNI GORNJI UGAO VAŠE KLUPE
  2. NAKON ŠTO DOBIJETE ZNAK ZA POČETAK ISPITA, POČINJETE RADITI TEST. TEST MOŽETE RADITI GRAFITNOM OLOVKOM, ALI PRILIKOM PREDAVANJA TESTA, SVE MORATE PONOVITI HEMIJSKOM OLOVKOM (PLAVA/CRNA).
  3. AKO SLUČAJNO POGRIJEŠITE, DIZANJEM RUKE POZOVITE DEŽURNOG NASTAVNIKA DA VAM OVJERI GREŠKU I TEK ONDA PIŠITE ISPRAVAK
  4. ZA VRIJEME ISPITA NIJE DOZVOLJENO MEĐUSOBNO KOMUNICIRANJE SA DRUGIM UČENICIMA
  5. VRIJEME PREDVIĐENO ZA ISPIT JE 60 MINUTA. UČENIK/CA MORA OSTATI U ISPITNOJ PROSTORIJI NAJMANJE 30 MINUTA.
  6. KADA ZAVRŠITE TEST DIŽETE RUKU I SAČEKATE DA DOĐE DEŽURNI NASTAVNIK DA PREUZME VAŠ TEST I TEK UZ NJEGOV PRISTANAK NAPUŠTATE PROSTORIJU.

SRETNO DRAGI MATURANTI!

D I R E K T O R

ĆUPRIJA HAJRUDIN

OBAVJEŠTENJE ZA UČENIKE DEVETIH RAZREDA